ULTRAVOLT / Advanced Energy 10C24-P250-I10-AQ-DAR-H
Part No.:
10C24-P250-I10-AQ-DAR-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.10C24-P250-I10-AQ-DAR-H.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 10000V 60W
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
10000V
Current - Output (Max):
25mA
Power (Watts):
60 W
Features:
Heat Sink
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C