ULTRAVOLT / Advanced Energy 10C24-N125-I10-AQ-DAR-H
Part No.:
10C24-N125-I10-AQ-DAR-H
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Module
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.10C24-N125-I10-AQ-DAR-H.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 10000V 60W
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
C
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
10000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
12.5mA
Power (Watts):
60 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Heat Sink
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C