Remington Industries 0.75X0.75X.125ANG6061T6511-6
Part No.:
0.75X0.75X.125ANG6061T6511-6
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.0.75X0.75X.125ANG6061T6511-6.pdf
Description:
3/4" X 3/4" ALUMINUM ANGLE 6061,
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Angle
Specifications:
6.000" L x 0.750" W x 0.750" H (152.40mm x 19.05mm x 19.05mm)