Remington Industries 0.50X1.5FLT6061T6511-6
Part No.:
0.50X1.5FLT6061T6511-6
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.0.50X1.5FLT6061T6511-6.pdf
Description:
0.50X1.5FLT6061T6511-6 1/2" X 1-
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
6.000" L x 1.500" W x 0.500" H (152.40mm x 38.10mm x 12.70mm)