Remington Industries 0.50X1.0FLT6061T6511-8
Part No.:
0.50X1.0FLT6061T6511-8
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.0.50X1.0FLT6061T6511-8.pdf
Description:
0.50X1.0FLT6061T6511-8 1/2" X 1"
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
8.000" L x 1.000" W x 0.500" H (203.20mm x 25.40mm x 12.70mm)