Remington Industries 0.375X1.0FLT6061T6511-10
Part No.:
0.375X1.0FLT6061T6511-10
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.0.375X1.0FLT6061T6511-10.pdf
Description:
0.375X1.0FLT6061T6511-10 3/8" X
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
10.000" L x 1.000" W x 0.375" H (254.00mm x 25.40mm x 9.53mm)