Remington Industries 0.25X0.5FLT6061T6511-12
Part No.:
0.25X0.5FLT6061T6511-12
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.0.25X0.5FLT6061T6511-12.pdf
Description:
1/4X1/2 6061 ALUMINUM FLT 12"L
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
12.000" L x 0.500" W x 0.250" H (304.80mm x 12.70mm x 6.35mm)